RUBICON

CO-HOUSING ZOBOR

Návrh obytnej zóny v časti Zobor v Nitre bol vysnívaným zadaním. Zobor je lukratívnou časťou mesta, ktorá využíva všetky výhody mesta, no zástavbou má skôr vidiecky charakter s rodinnými domami. Rozprestiera sa na južnom kopci, čím ponúka krásne výhľady na okolitú krajinu, magické západy slnka a susedí s lesmi prírodnej rezervácie Zobor, čo je veľmi navštevovanou a vyhľadávanou turistickou lokalitou v tomto regióne.

Samotný návrh obytnej zóny sme sa rozhodli riešiť trošku netypicky - formou komunitného bývania, tzv. co-housingu. Jeho hlavnou myšlienkou je bývanie, kde sa snažíte žiť so svojimi susedmi ako komunita, kde zdieľate spoločné priestory a trávite spolu voľný čas. 

Je to protikladom dnešným developerských projektov, kde je ulica plná odparkovaných áut na úkor zelene a kde sa každý snaží žiť inkognito, čo jasne dokazuje výškou svojho betónového oplotenia. 


NÁZOV

Co-housing ZOBOR

LOKALITA

Zobor _ Nitra

DRUH PROJEKTU

nová obytná zóna

STUPEŇ PROJEKTU

urbanistická štúdia

OBDOBIE

2019

SPOLUPRÁCA

FA STU _ BA

PÁČI SA VÁM NAŠA PRÁCA?

Máte záujem o návrh či dokonca realizáciu? Budeme veľmi radi ak nás kontaktujete, porozprávame sa o vašich predstavách a na základe toho vám vypracujeme NEZÁVÄZNÚ cenovú ponuku.