RUBICON

DOM BL1

Návrh architektúry rodinného domu v Dolných Zeleniciach pri Trnave je rekonštrukciou klasického starého dedinského domčeka s izbami radenými za sebou, z boku ktorých je dlhá chodba (ľudovo gánok) prepájajúca všetky izby medzi sebou. 

Investor mal aj z vizuálneho dôvodu, ale aj finančného, požiadavku zachovať presné priestorové rozmery starého domu, čím bolo pre nás dispozičné riešenie tohto domu veľkou výzvou. Bolo potrebné popasovať sa s efektívnym riešením úzkej s dlhej dispozície s oknami smerom do záhrady, prirodzeným rozdelením dennej a nočnej zóny a orientovaním vonkajšej terasy na to najideálnejšie miesto v rámci pozemku. 

Vstup sme situovali približne v strede dispozície, čím sme logicky rozdelili dom na nočnú zónu (smerom k ulici) a dennú zónu s terasou (smerom do slnečnej záhrady). Prestrešenú terasu sme navrhli ako vizuálny predel medzi predným dvorom, ktorý je určený pre parkovanie áut a medzi zadnou záhradou, ktorá je určená na oddych a rekreáciu. V rámci hmoty terasy sme navrhli aj veľmi praktický sklad záhradného náradia.

NÁZOV

Dom BL1

LOKALITA

Dolné Zelenice

DRUH PROJEKTU

novostavba

STUPEŇ PROJEKTU

architektonická štúdia

OBDOBIE

2018

PÁČI SA VÁM NAŠA PRÁCA?

Máte záujem o návrh či dokonca realizáciu? Budeme veľmi radi ak nás kontaktujete, porozprávame sa o vašich predstavách a na základe toho vám vypracujeme NEZÁVÄZNÚ cenovú ponuku.