RUBICON

ZÁKLADNÁ ŠKOLA ZŠ1

Návrh rekonštrukcie a prístavby základnej školy v Lozorne bola poriadna výzva. Škola mala už dlhšie problémy s nedostatkom učební, preto prístavba ako taká bola nutnosťou. Taktiež neboli spokojní s vonkajším prepojením školy s telocvičňou a jedálňou, pretože deti nevedeli prejsť "suchou nohou" medzi budovami.

Prvou myšlienkou by teda bolo navrhnúť prístavbu nových učební medzi jednotlivé budovy a zabezpečiť tak ich vzájomné interiérové prepojenie. Keď sme však prišli na obhliadku, zistili sme, že práve tam stoja krásne vysoké borovice, ktoré boli z nášho pohľadu veľkou pridanou hodnotou areálu

Rozhodli sme sa vytvoriť prístavbu tak, aby sme zachovali väčšinu stromov a zároveň doplnili chýbajúce priestory. Prístavbu sme navrhli s veľkými presklenými plochami pre lepšie prepojenie s exteriérom v kombinácii s drevenými fasádnymi lamelami.

NÁZOV

Základná škola ZŠ1

LOKALITA

Lozorno

DRUH PROJEKTU

rekonštrukcia základnej školy

STUPEŇ PROJEKTU

architektonická štúdia

OBDOBIE

2018

SPOLUPRÁCA

FA STU _ BA

PÁČI SA VÁM NAŠA PRÁCA?

Máte záujem o návrh či dokonca realizáciu? Budeme veľmi radi ak nás kontaktujete, porozprávame sa o vašich predstavách a na základe toho vám vypracujeme NEZÁVÄZNÚ cenovú ponuku.